Мета: дати уявлення про права та обов’язки у взаєминах дітей та батьків;
розуміти права та обов’язки батьків і дітей, наводити приклади окремих прав
батьків і дітей; моделювати та розв’язувати правові ситуації, пов’язані з
правами та обов’язками батьків і дітей; формувати свідоме ставлення до взаємних
прав і обов’язків батьків і дітей.
Тип уроку: комбінований.
Форма проведення: урок
з використанням мультимедійних технологій.
Обладнання: мультимедійне обладнання,
електронна презентація.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація знань учнів
1. Читання та коментар
творів-роздумів.
2. Захист проектів — електронних
презентацій «Знайомтесь, ми — …».
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
Інтерактивна розповідь учителя
Завдання
Опрацюйте Ст. 22, 25–28, 4, 42 Сімейного кодексу і дайте відповіді на такі
запитання.
2. Як
визначається походження дитини, батьки якої не перебувають у шлюбі?
3.
Яким є основний принцип щодо прав та обов’язків батьків по відношенню до
дітей і дітей по відношенню до батьків?
У ч и т е л ь. Взаємні права дітей та батьків можуть мати особистий
немайновий та майновий характер.
Опрацюйте розділ 3 Сімейного кодексу, складіть таблицю «Особисті немайнові права та обов’язки дітей та
батьків» та на її основі розв’яжіть ситуативні задачі.
Діти
|
|||
Права
|
Обов’язки
|
Права
|
Обов’язки
|
|
|
|
|
Робота в групах
Клас розподіляється на групи. Кожна з груп отримує ситуативну задачу, що
стосується питання майнових обов’язків дітей та батьків та питання утримання й
розв’язує її, використовуючи положення Розділу 4 і 5 Сімейного кодексу.
V. Підсумки уроку
Бесіда
2. На
які групи вони розподіляються?
3.
Чому права та обов’язки дітей та батьків мають взаємний характер?
VІ. Домашнє
завдання
2. Написати
твір-роздум «Чому важливе взаємне дотримання прав та обов’язків дітей та
батьків?».
3. За матеріалами
ЗМІ підібрати приклади, пов’язані із взаємними правами членів сім’ї.
Комментариев нет:
Отправить комментарий