Сценарій до Дня Святого Валентина( Під знаком Купідона)



                                                                                             

Зал прикрашений різноманітними символами кохання: сердечками, янголятами, квітами, повітряними кульками і т.п. Можливо, діти заздалегідь самі намалюють святкові газети, вислови про кохання, виготовляють “валентинки”- значки і т.п.
Звучить сучасна лірична музика.
Ведучий:   Ось уже 17 століть поспіль закохані всього світу відзначають найромантичніше свято року – День святого Валентина. Цей день називають днем закоханих.
Ведуча:  Цього дня навіть повітря сповнене коханням. Амури поспішають поєднати пари, почуття яких перевірені часом, і допомагають зустрітися половинкам, які загубилися серед юрби.
Ведучий: А з чого, власне, усе  розпочалося? Мудрець повідав істину людині:
                   “Кохання й миле серце – річ одна,
                   Як душі мудрі з розумом єдині,
                   Отак і їх ніщо не розєдна”.
Ведуча:Любовю  “хворіли”  в усі епохи. Тому про неї так багато написано. Але повторень немає, бо неповторні самі люди, і кожна особа велична.
Ведучий:  Ми з вами маємо чудову нагоду помандрувати країною Любові, поблукати вулицями великого щастя.
Ведуча: Адже сьогодні - свято любові, свято найкращого почуття, яке окрилює, дає сили і натхнення, радість і захоплення. І завдячуючи якому продовжується життя на землі.
Ведучий: Кохання - це святе почуття, яке заслуговує на свій день, на своє свято. І таке свято є , є такий день. Він відзначається з особливою серйозністю майже по всьому світу 14 лютого.
Ведуча: А свято називається - днем святого Валентина. Чому саме Валентина запитаєте ви? Вважають, що саме цей святий опікується закоханими, допомагає їм щасливо прожити в парі, мирі і злагоді. Запросимо Валентина.
Святий Валентин. Здрастуйте, люди добрі, відчуваю я – тут пахне святом! Я маю рацію, мила дівчина? (Звертається до Ведучої.)
Ведуча. Так, святий Валентин, у нас свято, яке присвячене тобі!
Святий Валентин (посміхаючись). Невже і справді мені?
Ведуча. Свято святом, проте хлоп'ята у нас допитливі, хочуть дізнатися: чому ти допомагаєш закоханим? Звідки пішов звичай дарувати валентинки? І чому це свято відзначають 14 лютого?
Святий Валентин. Це сумна історія. У дні, коли молодий християнин-лікар на ім’я Валентин потрапив до в’язниці (це було в часи гонінь на християн імператора Клавдія, в ІІІ ст. н.е.), молодий єпископ Валентин порушив наказ імператора і одружував молоді пари таємно. За це його кинули до в'язниці. В Італії починалась весна. За римським календарем саме в середині лютого святкували Новий рік. Незаміжні дівчата займались приблизно тим, чим займаємось, мабуть, і ми на Різдво – ворожили. Парочки, що вже склалися, оголошували про свої заручини, а для вільних від стріл Амура, і навіть заміжніх, воно було часом бурхливих любовних пристрастей. А Валентин тим часом їв сухий хліб у в’язниці, молився і знав напевно, що справжньої весни вже не побачить. Якщо вірити його зображенню у книгах, він був дуже вродливим. Мабуть, в нього закохувались дівчата. Але навряд чи, сидячи за гратами, він міг припустити, що останньому в його житті коханню судилося статися саме в цих стінах. Його наглядач у в’язниці був суворим і ненавидів християн. Про те, що молодий християнин, якого нещодавно привели до нього, ще й лікар, він дізнався, коли спіймав під віконцем його камери декількох хлоп’ят, які кидали туди маленькі записки (можливо, це й були перші “валентинки”). В записочках була всяка всячина: поздоровлення зі святом, привіти і побажання людині, яка була до них доброю і привітною, яка лікувала їх і навчала. Наглядач замислився. Його улюблена дочка була сліпою і наодинці просиджувала всі дні вдома: кому потрібна сліпа наречена? Наглядач привів дочку до ув’язненого лікаря, але не міг знати, що горе сліпої дівчини стане горем закоханої. Сталося диво: Валентин повернув їй зір і вона покохала його. Від їх кохання залишилось одне свідоцтво, про яке не забула легенда – невеличкий лист, майже записочка, “валентинка”, яку склав юнак для неї, сором’язливо підписавши: “Ваш  Валентин”. І, невідомо, може саме дочка наглядача вперше вигукнула: “Він – Святий!” І кожного року за народними переказами, саме в цей день усі птахи знаходять собі пару.
Ведучий: Відтоді, в день Валентина закохані коханим надсилають анонімні листи-зізнання і називаються вони "валентинками".
Ведуча: А тепер розважимося.
Ведучий: Для першого конкурсу потрібно три хлопця і три дівчини. Конкурс називається “Ти без мене – не ти, я без тебе – не я!”.Суть цього конкурсу полягає в тому, що ви повинні об’єднати імена в пари, відомі своєю любов’ю всьому світові.
      (Грає не дуже повільна мелодія)
Адам –Єва
Цезарь - Клеопатра
Ромео - Джульєтта
Леді Діана-Принц Чарльз
Наполеон- Жозефіна
Герда - Кай
Гамлет - Офелія
Тетяна - Онєгін
Наталка-Петро
Княгиня Ольга – князь Ігор
Мавка – Лукаш
Людмила – Руслан
Дульцінея – Дон Кіхот
Марічка – Іванко.
Ведуча:  А зараз гра “Знайди свою половинку”. Ви, напевне, не раз чули, як дорослі кажуть про свого чоловіка або дружину: “Моя друга половина”. А чи знаєте ви, звідки з’явився такий вислів? Послухайте, які чудеса відбувалися в стародавній Греції. Першою людиною був Андрогін. Але це була дуже незвичайна людина, бо він з’єднував у собі 2 початки – чоловічий і жіночий, тобто раніш не існувало окремо жінок і чоловіків, а був лише Андрогін. І відчув він у собі велику силу і гармонію двох початків, зазнався і осмілився навіть сказати самому Зевсу, що він сильніший і кращий за нього. Розгнівався Зевс на Андрогіна і вирішив його покарати, та так, щоб запам’ятали люди надовго цю помсту. Він розділив Андрогіна на 2 половинки – на чоловіка та жінку – і сказав: “Відтепер людина зможе бути щасливою і сильною, тільки якщо знайде свою половинку в житті”. З тої пори люди ходять по землі в пошуках “другої половинки”, іншими словами – коханої людини. Тільки разом вони стають дійсно сильними і щасливими. Отже, відшукайте і ви свою “половинку” за допомогою нашої гри.
Ведучий: Гравці (3 хлопців і 3 дівчат) повинні знайти другу половинку серця, зібрати частинки докупи, прочитати вислів і сказати, кому він належіть. Кожному гравцю роздається по конверту, в якому знаходиться половинка паперового серця, з висловом про кохання видатних, відомих осіб.
 Ведуча: А наступний конкурс допоможе нашим парам “налагодити теплі стосунки”. І це обов’язково буде так, тому що називається він “Компліменти”. (Хлопець і дівчина стають один проти одного на однаковій відстані. Хлопець каже дівчині комплімент і водночас робить крок. Кожний комплімент – крок до обраниці. Приз отримує пара, яка зустрінеться першою, адже час на роздуми над компліментом – не більше 5 секунд. Мовчить хлопець – хід переходить до наступного гравця.)
Ведучий: День Святого Валентина в кожній країні святкують по-різному. Наприклад, у середньовічній Англії був поширеним звичай обирати собі “Валентину”. Кілька молодих людей писали на шматочках пергаменту імена, складали їх до капелюха і тягли жеребок. Та дівчина, ім’я якої випадало юнакові, на цілий рік ставала його “Валентиною”, а він, відповідно, її “Валентином”. Хлопець складав своїй дівчині сонети, грав на лютні, всюди супроводжував – тобто, був справжнім лицарем. Саме цей звичай оспівувала в своїй відомій пісні Шекспірівська героїня Офелія. До наших часів Британія зберігає ці “язичницькі” традиції.
Ведуча: Безтурботні італійці святкують Валентинів день по-іншому – вони вважають необхідним робити коханим подарунки, найчастіше – солодощі. Бо вважають - тоді спільне життя обов’язково буде “солодким”. Найцікавіше святкують День св.Валентина в Японії. Цього дня на головній площі Токіо проходить “найгучніше зізнання в коханні”. Юнаки та дівчата по черзі горлають що є сили всілякі зізнання в коханні. Хто гучніше прокричить про своє кохання, отримує спеціального приза. У Англії у цей день ворожать. Дівчата пишуть на папірцях чоловічі імена, заліплюють їх в глину і кидають у воду. Кулька, що
спливає першою, і приносить дівчині ім'я судженого. Француженки у ніч перед 14 лютого пришивають листки лавра до подушки, тоді можна побачити уві сні нареченого.
Ведучий: Ось які цікаві речі іноді пізнаєш, якщо багато читаєш. До речі, наш наступний конкурс допоможе перевірити, як ви знаєте літературу: вітчизняну та світову. Отже, на черзі – гра з глядачами “Ще раз про кохання”. Умови дуже прості: назвіть якомога більше літературних творів про кохання. Це можуть бути казки, повісті, оповідання і т.д. Переможе той, хто останнім пригадає назву твору. І обов’язково отримає приз.
 Ведуча: У Франції на свято Валентина закохані старанно підбирають своїм закоханим букет, кожна квітка якого має своє значення. Це означає, що якщо вам бракує слів, подаруйте коханій квіти. Квіти донесуть ваші слова і невисловлені мрії. Так, гвоздика означає - ти полонила моє серце, нарцис – я дуже поважаю тебе, тюльпан - я хочу сказати про наше кохання цілому світові.
Ведучий: А тепер конкурс "Подарую букет коханій". Потрібно 2 хлопця. Зав'яжемо юнакам очі, і вони спробують коханим намалювати квіти. Роботу виконуємо доти , поки звучить музика.
Ведуча:  Конкурс наступний "Молоді ґазди". Потрібно 2 хлопця. Правою рукою робимо рухи, які імітують розпилювання дров, а лівою забиваємо цвях.
Ведучий:  нашим дівчатам ми пропонуємо потренуватись у сварці.
Ведуча: День св.Валентина – давнє свято зі своїми традиціями. Одне з головних правил – робити коханим подарунки – так звані “валентинки”, вони обов’язково повинні мати форму серця. Разом з подарунками ви зізнаєтесь в коханні. До речі, в середньовіччі існував звичай: найдовшим кохання  буде, якщо зізнатися в своїх почуттях саме в Валентинів день – Валентин буде берегти вас.
Ведучий: Якщо ви вирішили обмінятися подарунками з “сердечною” символікою, знайте, що італійці вважають найкращим сувеніром цукерки або льодяники в коробочці-серці, але можна подарувати янголятко з луком, брелок, кулон або сумочку з сердечком. А які сувеніри можна вигадати самому? Затишне ситцеве серденько-прихватку, пухке терпляче серце-подушечку для голок, печиво-сердечки. В крайньому випадку, прикрасьте свій подарунок гарною стрічкою, на кінчику якої наклеєні сердечки з оксамитового папіру.
Ведуча: У цей день жодні романтичні безумства не заборонені. Можна співати серенаду під балконом коханої, і тебе не поведуть до міліції. Напевне, ви не раз читали в книгах, бачили в кінофільмах, як закохані кавалери співають серенади.
Ведучий: А тепер для всіх учасників сьогоднішньої програми - невелика розминка.  Ви називаєте відомих людей, яких кличуть Валентин або Валентина. Тієї, хто назве ім'я останнім, одержує сувенір нашої програми (Валентин Гафт - актор, Валентин Катаєв - письменник, Валентин Левашов - композитор, Валентин Нікулін - актор, Валентин Пикуль - письменник, Валентин Распутін - письменник, Валентин Сєров - художник, Валентин Смирнитский - актор, Валентин Юдашкин - художник-модельєр, Валентина Владимова - акторка, Валентина Гризодубова - льотчиця, Валентина Легкоступова - естрадна співачка, Валентина Леонтьева - диктор телебачення, Валентина Малявіна - акторка, Валентина Пономарева - співачка, Валентина Сєрова - акторка, Валентина Тализіна - акторка, Валентина Теличкина - акторка, Валентина Терешкова – льотчик космонавт, Валентина Титова - акторка, Валентина Толкунова – співачка.
Ведуча :  Зараз я оголошую наступний  конкурс – конкурс “Ораторів”. Потрібно 2 хлопця. Напевно всі ви в дитинстві у дитячому садочку розповідали вірш “Наша Таня гірко плаче”? Ну тоді ви зараз повинні розповісти цей вірш, його потрібно розповісти , якщо ви не вимовляєте букву “Р”.
Ведучий : В Аргентині, наприклад, увійшли в моду освідчення в коханні, написані на транспарантах, протягнути через вулицю. Який-небудь Фернандо заявляє всім перехожим, що він не може жити без своєї Мерседес. Для цього достатньо подзвонити в контору фірми "Аеро", продиктувати текст любовного пояснення та докласти чек на 50 доларів. Після цього на обраній вулиці з'являється плакат, який висить від 5 до 7 днів. А ось Індієць Діпак Саял зумів сто разів написати "Я вас люблю" і один раз "Ви мені подобаєтесь" на зернятку рису, яке він подарував своїй коханій. Його праця не пропала: він завоював руку і серце коханої.
Ведуча:  Ви всі вже маєте уявлення про пантоміму. І нашим наступним конкурсом буде конкурс “Пантоміма”. На листках паперу надруковані завдання. Хлопці одержують завдання, його демонструють, а дівчата його відгадують.  На підготовку та роздуми 1 хв. (Конкурсантам необхідно зобразити: сумного пінгвіна; розлючене порося; хмурого орла; чайник що кипить;  комара; ледачого кота; злу собаку; веселу мавпу; зацікавлене цуценя; дресированого дельфіна та ін.). Тоді почали! ( 2 хлопця і 2 дівчат).
Ведучий: А зараз кулінарний конкурс. Потрібно 1 хлопець і 1 дівчина. Перед вами деякі продукти, ви повинні протягом 5 хвилин приготувати сніданок для закоханого.
Ведуча: До кожного з нас рано чи пізно в душу заглядає кохання. Кохання — одне з піднесених, шляхетних і прекрасних почуттів! Кохання панує над світом. Воно поза віком і часом.
Ведучий: Чи переллю колись у слово
Оце щемливе почуття?
Що так зненацька і раптово
Ввірвалося в моє життя?
До крику — душу обпалило!
До крові — серце обпекло!
Подарувало мені крила,
До неба — вкотре! — підняло!
Ведуча: Коли, в якому віці приходить кохання? Звідки її чекати? Скільки разів можна кохати?
Ведучий: Відповіді на ці питання вам ніхто не дасть. Не існує рецептів кохання.
Ведуча: Коли кохання є, то воно є, а коли його немає, то воно неодмінно прийде.
Ведучий: Перше побачення. Перші квіти від коханого. Перший поцілунок. Перша любов... Найчистіше почуття. Багато людей згадують, що перше кохання запам'ятовується назавжди, і хоч бувають почуття сильніші, проте перше — найсвятіше.
Ведуча:
Не скажу, бо не знаю, як вийшло.
Все так сталося, ніби у сні,
Очі, схожі на стиглії вишні,
Зазирнули у душу мені.
Я завмерла від погляду того,
Зупинилося серце на мить:
В нім і радість була, і тривога,
Що одною стороною бринить.
І відтоді я втратила спокій,
Мов зорю з почорнілих ночей.
Хоч минуло не мало вже часу,—
Не забула вишневих очей.
Тож не знаю, як воно вийшло:
Чи то справді було, чи у сні...
Очі, схожі на стиглі вишні,
Розтривожили душу мені.
 Ведучий: Для вас, шановні , ми підготували найважчий іспит, інтелектуальний конкурс, який називається “Питання на засипку”.
1. З якого крана не беруть воду? (З підйомного)
2. Що знаходиться в середині школи? (Буква о)
3. На базарі один покупець купив три кози і заплатив 3 гривні. По чому пішла кожна коза? (По землі)
4. Пішохідна частина вулиці. (Тротуар)
5. З якої рослини плела сорочки сестра для своїх братів-лебедів? (З кропиви)
6. Пристрій, який вимірює температуру тіла? (Термометр)
7. В якій квітці сиділа Дюймовочка? (Тюльпан)
8. З яким кольором змішують жовтий, щоб отримати зелений? (Синій)
9. Як називають квадратний майданчик для гри в бокс? (Ринг)
10. Як в Україні називають посаду голови держави? (Президент)
11. Хто має найбільший хобот? (Слон)
12. Яку команду дає вартовий? (Стій)
13. На якому музичному інструменті грає крокодил Гена на день свого народження? (Гармошка)
14. Що згубила Попелюшка, тікаючи з балу? (Туфельку)
15. Чим заправляють салат олівє? (Майонезом)
16. У який горщик не можна налити води? (У повний)
17. Якого каменя немає у морі? (Сухого)
18. Скільки тварин тягнуло ріпку? (3)
19. Хто вигнав Крутя і Вертя з-за столу? (Півник)
20. Хто вигнав Козу-Дерезу з зайчикової хатки? (Рак-Неборак)
Ведуча: Швидко плине час. Сторіччя за сторіччям, разом і з ним змінюємося і ми.
Ведучий:   А що ж кохання? Можливо, воно вже не існує – подумає іноді хтось І хочеться тоді крикнути: “Ні, ні  й ще раз ні! Любов жива і ніколи не зникне, доки існує життя. Адже кохання і є життя”
Ведуча:     І цей день, День святого Валентина – це свято здійснення найпотаємніших мрій.
Ведучий:   Ідіть не зустріч коханню, і хто знає, можливо, сьогодні стріла Амура із солодкою отрутою раптово наздожене вас і ваше серце ніколи не буде самотнім!
Ведуча:     Любов – не кара, але й не гра.
                   Вона не квітка, що зівяне швидко.
                  Любов – це дар. І Бог сам вибира,
                   Хто заслужив оце пізнати диво.
Ведучий: А ви, шановні гості нашого вечора, як казан Віктор Гюго: "Якщо
ви каміння - будьте магнітом, якщо ви рослина - будьте мімозою, якщо ви людина - будьте коханням."
Ведуча: Наше свято кохання завершилось. Спасибі всім учасникам і
глядачам. Спасибі всім, хто готував вечір!
Ведуча і ведучий (разом) : Кохайте і будьте коханими!
(Грає музика).       






Комментариев нет:

Отправить комментарий